Asdep | Konular | Kitaplar

Sosyal Yardım Hattı Alo 144 Hizmeti

Telefonla Sosyal Yardım Danışma ve Başvuru DönemiALO 144 SOSYAL YARDIM HATTI

Yoksul vatandaşlarımıza en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunabilmek için bilgi ve iletişim teknolojilerini yoğun olarak kullanan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü “Alo 144 Sosyal Yardım Hattı”nı 27.10.2009 tarihinde vatandaşımızın hizmetine sunmuştur.

Sabit hatlardan 144 tuşlandığında ücretsiz olarak aranabilen Alo Sosyal Yardım Hattı ile sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza profesyonel iletişim desteği sağlanmaktadır.

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, bu kapsamda 10 kişiden oluşan bir Çağrı Merkezi kurmuş; Şubat 2010’dan itibaren hattın çağrı yoğunluğunun artması sebebiyle bu sayıyı 20 kişiye, Nisan 2011 tarihinden itibaren ise 30 kişiye çıkarmıştır.

Alo Sosyal Yardım Hattı ile vatandaşlarımız sadece 144’ü tuşlayarak ücretsiz bir şekilde SYGM’ye ulaşmakta ve karşılarında çağrı destek personelimizi bulmaktadırlar.

Çağrı destek personelimiz vatandaşımızın talebini dinledikten sonra gerekli bilgilendirmelerde bulunmaktadır.

Şayet iletilen talep mahalli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını ilgilendiriyorsa, çağrı destek personelimiz vatandaşımızı doğrudan ilgili SYD Vakfına IP sistem (SYGM ve SYD Vakıfları arasında kurulmuş bulunan ücretsiz network ağı) üzerinden aktarmaktadır.

Alo Sosyal Yardım Hattı ile vatandaşlarımızın; sosyal yardımlar ve proje destekleri konusunda ilk ağızdan profesyonel bir şekilde bilgilendirilmesi ve taleplerinin durumu hakkında bilgi alması sağlanmaktadır.

Alo Sosyal Yardım Hattının hizmete girmesiyle birlikte, SYGM’nin yürütmüş olduğu yardım ve proje uygulamaları konusunda vatandaşlardan gelen soru, şikayet ve öneriler değerlendirilerek tıkanan noktalar tespit edilmekte ve sorunlara müdahale edilmektedir.

Vatandaşımızın hizmetine sunulduğu tarihten itibaren Alo Sosyal Yardım Hattı’na günde ortalama 4000 adet çağrı gelmektedir.

Çağrı sayıları Genel Müdürlüğümüzün faaliyet dönemlerine göre günlük 6000’e kadar çıkmaktadır.

::::::::::::::::::::::::::
alo 144, alo sosoyal yardım, telefonla yardım danışma hattı konusu bitti...

2 yorum

şikayet

Edirne ipsala aliçopehlivan köyünde bulunan cemile kılıç yıllardır engelli maaşı nı kendine almaktadır. Ve bu paralarla bayaa birikim yapmıştır engellilere yardım severlerin verdiği erzakları paraları kendine almaktadır engelliler yıllardır kendi kendini bakmaktadır yemeklerini bulaşıklarını çamaşırlarını kendileri yıkarlar 2 yıl önce devlet 2 engelli daha vardı onları bakım evine aldı onlarında köyde olukları sürece hep paralarını aldı ben bütün bu olanlara bizzat kendim şait olmuşumdur gerekenin araştırılıp yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

26.02.2016 - Ziyaretci

Yardım

Merhaba.ben 7 aydır boşanmışım ve 2 çocuğum var.1i 7 yaşında biri 4.çalışmıyorum Sigortam da Yok.acaba bu koşullarda yardım yapmanız mümkün mü

02.12.2018 - Ziyaretci